958 Views

Architektura przed wiekiem i dziś

modernes schlafzimmer in winterlandschaftWspółczesne budownictwo nie różni się, w zasadniczy sposób, od tego sprzed stu, czy dwustu laty. W branży budowlanej, nie było rewolucji, a dziewiętnastowieczna architektura dobrze wpisuje się w dzisiejszą przestrzeń publiczną.
Dzisiejsi inżynierowie mają, co prawda, więcej rozwiązań technologicznych do dyspozycji niż ich poprzednicy, ale budulec jest właściwie taki sam. Cegły, pustaki, stal i drewno to surowiec używany teraz i przed wiekiem, podobieństwem jest, także zawsze doskonale prosperujący rynek usług budowlanych, takich jak np. murarstwo.
Zauważalna zmiana, jaka nastąpiła, to dużo większe wykorzystywanie szkła przy budowie nieruchomości. Obecni architekci bardzo chętnie korzystają z tego materiału, w szczególności przy projektowaniu budynków wysokościowych, takich jak biurowce, czy apartamentowce. Dzisiejsze budynki są bardziej komfortowe i ergonomiczne, a ostatnio duży nacisk kładzie się na ekologię. Nie należy jednak zapominać, że porządny budynek powstanie tylko na solidnym fundamencie.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

1 COMMENT
  1. ławki betonowe

    Kiedy można się spodziewać aktualizacji?

RELATED ARTICLES

Back to Top