83 Views

Bloczki betonowe

Na fundament

Nowy dom to radość dla właściciel. Aby mógł on długo cieszyć własnym dachem nad głową musi pamiętać, że przede wszystkim fundament domu musi być solidny. Dlaczego? Ponieważ to on oraz ławy przenoszą ciężar całego domu, chroniąc przed negatywnymi skutkami nierównomiernego osiadania gruntu. Na fundament możemy obecnie wybrać beton, bloczki betonowe lub pustaki.

Część inwestorów wybiera fundamenty z mieszanki betonowej, ale łatwiej je wymurować z gotowych elementów jakimi są bloczki betonowe fundamentowe ważących zwykle około 20-30 kg. Zaletą bloczków jest ich mrozoodporność i bardzo wysoka wytrzymałość na ściskanie. Dodatkowo mają one niewielką nasiąkliwość. Nadają się do niemal wszystkich ścian fundamentowych.

Ściany fundamentowe można również wymurować z keramzytobetonowych bloczków. W tym wypadku nie trzeba będzie już ocieplać ścian, bo ten materiał ten ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Jednak wymaga on starannego izolowania przed wilgocią i wodą. Te rodzaj bloczków fundamentowych jest lżejszy niż zwykłe bloczki betonowe, ale za to nieco bardziej nasiąkliwy i mniej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Ściany, które są z nich zbudowane najczęściej wymagają wzmocnienia zbrojeniem.

Murowanie ścian z bloczków jest bardzo proste. Co prawda bloczki betonowe są ciężkie i dosyć trudne do przycinania, ale mają duże wymiary, dzięki czemu praca postępuje naprawdę sprawnie. Ściany z bloczków są po zbudowaniu gotowe do izolowania. Nie trzeba czekać, aż osiągną wymaganą wytrzymałość.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top