585 Views

Budownictwo w zgodzie z naturą

nieruchomosci (62)Co kryje się pod pojęciem ekologiczna architektura? O „zielonych” domach możemy mówić wtedy, gdy do ich budowy użyto przede wszystkim lokalnych materiałów, a gotowy budynek idealnie wpisuje się w lokalny krajobraz. Ekologia w architekturze to przede wszystkim dążenie do równowagi i jak najmniejsze ingerowanie w środowisko naturalne.
Ważną cechą ekologicznych domów jest także ich niskie zapotrzebowanie na energię. Nowoczesny, „zielony” dom korzysta z odnawialnych źródeł energii, a więc tego, co dostarcza nam sama natura. W takim budynku ciepło pozyskujemy z promieni słonecznych, wiatru, wód gruntowych, dużo racjonalniej gospodaruje się także zasobami wody pitnej.
Ekologiczne podejście do budownictwa każe nam też zastanowić się nad tym, co z danym budynkiem stanie się po latach. Jak wiadomo, sztuczne materiały dłużej się rozkładają, są więc poważnym zagrożeniem dla całej natury, w przeciwieństwie do naturalnych surowców, których proces rozkładu trwa krócej i jest mniej szkodliwy dla środowiska.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top