139 Views

Hale stalowe

hale-stalowe-7Hale stalowe buduje się w dwojaki sposób, jedne z nich buduje się jako hale blachownicowe, drugie jako hale kratownicowe. Oba rodzaje to konstrukcje czysto stalowe, wykonane z jak najlepszych materiałów i jak najbardziej odpornych na warunki atmosferyczne.

Hale blachownicowe wykonuje się z elementów spawanych o pełnych przekrojach, a ich wymiary dostosowane są do rozpiętości, rozstawów i obciążeń budynków. Natomiast hale kratownicowe powstają na podstawie rygli kratowych, których ramy to główne podstawy takiej hali. Oba rodzaje produkcji tworzą konstrukcje trwałe i wytrzymałe na duże obciążenia.
Hale kratownicowe to lekkie konstrukcje oparte na szkielecie konstrukcji ze stali, takie projekty to głównie sportowe hale, ale także i magazynowe i przemysłowe.
Przy budowlach ze stali najważniejsza jest estetyka tych konstrukcji oraz jej nasłonecznienie, warto jest zwrócić uwagę na walory z blachy trapezowej, która może być użyta przy konstrukcji i do wykonania takiej hali. Dzięki temu taka hala będzie atrakcyjnym budynkiem.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top