107 Views

Mieszkania dla młodych

Mieszkania dla mlodych (3)Zakup mieszkania, zwłaszcza dla młodych osób jest sporym wyzwaniem. Począwszy od sposobu finansowania poprzez wybór z jakiego rynku – pierwotnego czy wtórnego ma pochodzić nasze wymarzone mieszkanie, decyzja ta wiąże się z wieloma kwestiami. Od stycznia 2014 r. kupujący swoje cztery kąty mogą liczyć na pomoc państwa w ramach programu Mieszkania dla młodych (MDM).

W ramach programu możemy uzyskać od państwa dotacje na kupno własnego mieszkania na kredyt hipoteczny w wysokości nawet do 30% wartości kupowanego mieszkania. Należy pamiętać, że takie mieszkanie powinno być kupione wyłącznie na rynku pierwotnym od dewelopera lub na rynku wtórnym o powierzchni maksymalnej do 75 m2. Program Mieszkania dla młodych obwarowane są też innymi warunkami. Najważniejsze jest, aby w dniu w którym podpisujemy umowę kredytową, nasz wiek nie przekraczał 35 lat. W przypadku małżeństwa nie posiadającego dzieci czy osoby samotnej można uzyskać jednorazową dopłatę do ceny mieszkania w wysokości 10%. Rodzice uzyskują dodatkowo 5% na jedno dziecko. W przypadku posiadania 3 i więcej pociech dopłata wynosi 30%.

Musimy oczywiście spełniać jeszcze jeden warunek – jak w przypadku każdego kredytu hipotecznego należy posiadać wystarczające dochody aby wykazać się zdolnością kredytową.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top