478 Views

Moje miasto

rp_budownictwo15.jpgUważam, że moje miasto należy do najładniejszych w kraju. Pewnie każdy tak mówi o swoim miejscu zamieszkania, ale moje jest wyjątkowe. Zarówno jego położenie, jak i architektura dają mu prawo do zajęcia czołowego miejsca w rankingu najładniejszych miast.
Na pewno jest to moja subiektywna opinia, ale potrafię ją poprzeć konkretnymi przykładami. Po pierwsze, zabudowa. Architekci miejscy bardzo dbają o to, by budynki, które powstają współcześnie, nie kolidowały estetycznie czy stylistycznie z tymi już istniejącymi. I tak dzięki temu egzystuje sobie razem architektura dawna, głównie barokowa, z ładną, niepretensjonalną współczesną zabudową miejską. Po drugie, kolejną zaletą jest położenie miasta – nad jeziorem i wśród wzgórz, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.
Dla mnie perełką tego miasta jest ścisłe centrum. Tu prawie w całości zachowana została architektura dawnych wieków i w zasadzie można wręcz uczyć się historii, spacerując po uliczkach i placach. Zresztą wystarczy przyjechać, by zobaczyć.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top