717 Views

Nowoczesne domy jednorodzinne

nieruchomosci (63)Nowoczesne domy kojarzą się wielu osobom z surowością i brakiem przytulności. To nie do końca prawda, bo choć współczesna architektura stawia na prostotę i minimalizm, to wiele domów w tym stylu urzeka ciepłem i rodzinną atmosferą.
Projektując nowoczesny dom architekci często szukają inspiracji w naturze, dlatego najczęściej wykorzystywane materiały to drewno, kamień, łupki, szkło, ceramika. Dom zbudowany w taki sposób przykuwa uwagę nie tyle wymyślną formą, co ładnym i starannym wykończeniem.
Ale nowoczesność nie stroni też od ekstrawagancji. Współczesny dom może mieć bardzo nietypowy kształt, oryginalne pokrycie dachu (np. trawa zamiast dachówki), śmiało wyglądające detale architektoniczne. Zawsze jednak zwraca się uwagę na funkcjonalność budynku oraz jego energooszczędność.
Czy nowoczesny dom jest dla każdego? Jak najbardziej, bo chociaż w Polsce przywiązanie do tradycyjnego budownictwa jest wciąż bardzo silne, to przybywa inwestorów zainteresowanych mniej konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top