111 Views

Płyty warstwowe

plyty-warstwowe-7Płyty warstwowe o strukturze kompozytu są specjalną klasą materiałów kompozytowych, które są wytwarzane przez przyłączenie dwóch cienkich elementów do grubego i lekkiego rdzenia.

Powłoki zewnętrzne wykonane mogą być z aluminium, drewna, stali
lub tworzywa sztucznego.
Ze względu na doskonałe przenoszenie obciążeń płyty warstwowe wyróżniają się dużą sztywnością, co czyni je niezwykle trwałymi.
Można także zwiększać ich grubość, co jednak nie wypływa nadmiernie na wagę. Ułatwia to nie tylko transport, ponieważ są lekkie, ale także montaż.

Płyty warstwowe posiadają wiele zalet mających wpływ na szybkość budowy konstrukcji oraz ich estetykę. Przede wszystkim jest to wysoka nośność przy niewielkim ciężarze, doskonała i trwała izolacja termiczna, bardzo dobra szczelność. Nie tworzą także tzw. mostków termicznych, co powoduje oszczędność energii.
Płyty warstwowe są także odporne na agresywne warunki eksploatacyjne i pogodowe. W przypadku konieczności wymiany możemy liczyć na bardzo łatwy montaż i demontaż.
Płyty warstwowe są także nie zwykle żywotne i nie wymagają zbyt częstej konserwacji. Posiadają także dobrą izolację akustyczną i są także ognioodporne.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top