168 Views

Słupki betonowe

Jeśli ogrodzenie to i słupki

Bez względu na rodzaj wykorzystanego materiału, wszystkie elementy ogrodzenia muszą opierać się na słupach. Do wyboru mamy na rynku obecnie kilka ich rodzajów, do najbardziej popularnych należą: słupki betonowe, murowane, stalowe, drewniane, kamienne.

Spośród wymienionych do najsolidniejszych i odpornych na czynniki atmosferyczne należą słupki murowane. Najczęściej są one wykonane z cegły. Zwykła cegła nie dla każdego wydaje się wystarczająco estetyczna czy reprezentacyjna. Dlatego bardzo często okłada się ją płytkami ceramicznymi lub wykonanymi z naturalnego kamienia. Czasami stosuje się też okładziny betonowe z niewielkich płyt.

Słupy stalowe wykorzystuje się najczęściej do przęseł wykonanych z metalu. Mogą one posiadać różne kształty i przekroje. Obecnie w marketach budowlanych bez problemu możemy nabyć zestawy przęseł metalowych wraz z dobranymi do nich słupami.

Słupy z drewna należą do najbardziej popularnych elementów ogrodzeń. Być może ze względu na naturalny materiał. Nie należą one do zbyt trwałych konstrukcji, dlatego najczęściej wymagają częstego impregnowania poprzez malowanie. Należy tu pamiętać, aby drewnianego słupa nie wkopywać bezpośrednio w grunt. Prostym rozwiązaniem jest tu zastosowanie metalowego łącznika, który jest wbijany w ziemią. Potem do niego przymocowuje się drewniany słupek. Takie rozwiązanie chroni drewno przed wnikaniem wilgoci z gruntu.

Z kolei słupki betonowe (podobnie jak murowane) należą do solidniejszych elementów podtrzymujących ogrodzenie.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top