461 Views

Zwiedzanie miasta

rp_budownictwo17.jpgBardzo lubię oprowadzać ludzi po moim mieście. Nie tylko przejezdnych, ale także mieszkańców. Uważam bowiem, że architektura w moim mieście jest bardzo ciekawa i zasługuje na docenienie.
Nie jest to tylko moja prywatna opinia. Czytałam wiele na ten temat i wiem, że znawcy tematu uważają podobnie. Moje miasto nie jest duże, ale dosyć wiekowe i po zabudowie widać, jak zmieniał się jego wygląd w ciągu tych lat. Mamy tutaj i resztki budowli warownych, ale dominuje raczej architektura sakralna z różnych epok. To bardzo interesujące móc porównać, co i w jakim okresie historycznym powstawało na tych terenach. Do tego dochodzą resztki murów miejskich, które wyraźnie rysują granice pierwotne miasta.
Uważam, że moje miasto naprawdę zasługuje na docenienie. Nie tylko zresztą jego architektura, ale i położenie świadczą o jego wartości. Rzeczywiście, nie mogę powiedzieć, że jest to miasto turystyczne, ale kiedy chce się znaleźć tu coś ciekawego, zawsze jest na czym zawiesić oko. Wystarczy tylko chcieć.

Podobne tematyczne wpisy:

About the author:
Has 133 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top